O MNE

Andrea Stünkel - REGRESNÁ TERAPIA - KONŠTELÁCIE S FIGÚRKAMI

Sama seba vnímam ako neustále hľadajúcu a nepokojnú bytosť. Som druhýkrát vydatá a žijem, pracujem a tvorím vo Švačiarsku. Som mama dvoch fantastických detí. Mám dvoch spokojnýcch mladších bratov a obetavú, samostatnú a múdru mamu, ktorej som zrkadlo.

Od detstva rada pozorujem, počúvam, snívam, tvorím, vediem dialóg. Milujem divadlo. Páčia sa mi filmy “Svet podľa Prota” (K-Pax), “Nádherná zelená” (The green beautiful), “Premena” (Ne te retourne pas). Od Netflixu: “Já jinak” (2022) a “Dar” (2019).
Dnes už viem, že zranenia, boliestky a trápenia, majú zmysel a liečiť ich vieme my, sami. Kedysi som utekala, trpela aj ubližovala. Každý problém, bolesť nesie v sebe zrnko riešenia, poznania.
Nič v živote sa nedeje náhodou.
Vyštudovala som filozofiu, výtvarné umenie, pedagogiku a neskôr rôzne techniky sebapoznania a práce s klientami.

Moja životná cesta sa začala v roku 1970 na Kysuciach, kde som sa narodila slobodnej mame. Pred kopcami a spomienkami z detstva, som vždy túžila újsť, odísť. Niekoľko rokov som bývala a pôsobila vo Zvolene, tam sa narodil syn, rozviedla som sa a začala moja sebapoznávacia etapa, učenie sa a vynáranie zo strachov, tieňov a vlastnej blbosti. To už som bola vydatá za môjho druhého muža, netypického Nemca, úžasne citlivého človeka, ktorého si stále vážim a milujem. Neskôr sa v Banskej Štiavnici narodila naša dcéra. V skvelej pôrodnici, kde mohol byť otec celý čas s nami. Vyliečilo sa veľa mojích podvedomých prenatálnych tráum. 
Najdlhšie sme žili a bývali v Piešťanoch, 8 rokov, kde som 300 slnečných dní v roku kráčala vystretá a vedomá. Aj vďaka regresnej terapii a konšteláciám, práci, ktorá ma napĺňa. 
Obe techniky sebapoznania, ktoré mi pomohli, som vďaka učiteľovi Patrikovi Bálintovi (regresná terapia)  a Angelike Wolf (konštelácie podľa Berta Hellingera, Nemecko) spojila v harmónii na techniku REGRESNÉ KONŠTELÁCIE  a neskôr pribudol STROM ŽIVOTA, ktorou teraz najčastejšie sprevádzam v individuálnych a párových terapiách a obsahuje prvky regresu i konštelácii.

Domov som našla aj v Saudskej Arábii, v Taliansku, v Nemecku, neskôr v Kanade, oficiálne aj v Paname. Potvrdzovali sme s mužom a deťmi, že náš domov je na kolesách. Snáď mi to deti odpustia.
Dnes viem, že domov máme v srdci.

V lete 2021 som následovala manžela a žijeme vo Švajčiarsku, v pokojnom turistickom meste Brig, Wallis (VS), medzi kopcami, pred ktorými som pôvodne utekala z Kysúc. To je život. V Brigu je opäť 300 slnečných dní v roku, oprášila som taliančinu a kopce sú na dosah, harmónia, pokora a samota.

Záhadné pocity z ďalekých ciest sú pre mňa rozpomienky duše v mozaike prežitých životov, ktoré sú cestou ku mne samej. Preto tak rada cestujem, varím, uččím sa, spomínam a hľadám. Pamätám si plavby po mori, cesty po púšti, lety ponad oceán, cesty v snehu.

A odovzdávam sa novým cestám, ktoré plánujem prejsť vedome, aby sa kruh uzavrel a pozbierala som všade roztrúsené čriepky emócií, mojich stôp, otlačkov a lekcií. Už môžem ostať na jednom mieste.

Čím som staršia, tým viac milujem pokoj, ticho a sprevádzam klientov v bezpodmienečnom prijatí, bez posudkov a rád. Všetci sme na ceste. Podľa mňa, je úlohou ľudí, prijať život ako dar, spoznať seba, lásku a pokúsiť sa urobiť svet lepším.  Mali by sme používať talenty, ktoré všetci máme. Snažím sa o to aj ja sama. Okrem sprevádzania v terapiách, maľujem a kreslím, učím sa jazyky.

Terapeutickú prax som začala v roku 2006 vo Zvoelene, pokrračovala som vv Piešťanoch, s malými prestávkami na moje cestovanie. V posledných 5 rokoch je prevažná časť práce v online terapiách a online kurzoch. Vaľká časť mojich klientov sú tiež Slováci v zahraničí, na cestách po svete a hlavne k sebe. Na Slovensko sa pravidelne vraciam, môžete ma osobne stretnúť a spoznať na živých kurzoch v Bratislave. Rada prídem aj do iných miest, ak mi pomôžete s organizáciou. Teším sa, že je záujem a stále mám komu odovzdávať svoje skúsenosti a poznatky. Konštelácie s figúrkami, regreska a aj strom života, sú komplexné, hlbinné nástroje na riešenie problémov, poznanie seba, rodu a zákonov vesmíru.

Som terapeut, lektor, poslucháč, sprievodca na ceste životom v rozmanitých životných situáciách ale stále som len človek na svojej vlastnej ceste, žena, mama, dcéra,  sestra, priateľka, milovníčka vína, dobrého jedla,  poézie, hudby, výhľadov, západov a východov slnka.

Prihlásiť sa na
Upozornite ma na
guest
14 komentáre
najnovšie
najstarší
Inline Feedbacks
View all comments